Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wielkie Otwarcie VI Przystanku PaT

Data publikacji 07.07.2011

Koniec odliczania. VI Przystanek PaT wystartował.

Kurpiowskie otwarcie Przystanku PaT przejdzie do historii. Mówiąc o historii nikt jednak nie będzie miał na myśli przemijającego czasu, ale atmosferę, jaka panowała w Hali im. A. Gołasia. Pracowite dni sztabowe sprawiły, że nie mogło być inaczej. Główne centrum Przystanku było wypełnione dwoma tysiącami ludzi. Bez względu jednak na to, jakich słów się użyje, to i tak nie oddadzą one nawet w połowie tego, co PaT-owicze mieli w sercach podczas odśpiewania Hymnu Przystanku PaT. Ewenementem Akcji jest jej skuteczność wpływania na postawę drugiego człowieka. Gdyby nie garnitury, czy też mundury ciężko byłoby odróżnić organizatorów, gospodarzy oraz zaproszonych gości od uczestników Akcji. PaT przewrócił do góry nogami dotychczasowy sposób postrzegania profilaktyki. Podczas otwarcia Przystanku nastąpiło uroczyste przekazanie przewodnictwa w EUCPN Węgry/Polska z udziałem Podsekretarza Stanu w MSWiA Adama Rapackiego, przedstawiciela Sekretariatu EUCPN na Węgrzech oraz generalnego inspektora Andrzeja Matejuka. Przekazanie miało charakter symboliczny.

Tradycyjnie już otwarcie Przystanku PaT zasygnalizował gong. Odliczanie rozpoczął Wójt Gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski, następnie Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł, Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Ryszard Szkotnicki, Komendant Miejski Policji w Ostrołęce nadkom. Janusz Pawelczyk, Prezydent Miasta Ostrołęka Janusz Kotowski.

Jak Kurpie, to koniecznie Zespół Pieśni i Tańca "Kurpianka". Temperatura rosła, fundamenty się trzęsły, przystankowicze szaleli. I wtedy to przyszła pora na pierwszą niespodziankę Przystanku. Zespół COORP, czyli rockowe aranżacje utworów kurpiowskich. Nie było na sali osoby, która by siedziała.

Po krótkiej przerwie można było obejrzeć spektakl „Na krawędzi” w wykonaniu Teatru AUTREMENT, czyli grupy PaT z Sokołowa Podlaskiego. Teatr jako magiczny język kierowany przez ludzi młodych do ludzi młodych. Język, który dociera do myśli i sprawia, że staje się ona wieczna. Jednym słowem profilaktyka rówieśnicza. Pierwszego dnia można było obejrzeć teatr PARK MDK Bielany z Warszawy, który zrealizował spektakl „Wianki - Podwórzowe Ojra-Torium”. Ponadto można było obejrzeć teatr Fanum z Siedlec ze spektaklem „Dzieci Energii” oraz „Domino” w wykonaniu grupy teatralnej PaT TymCzasem z Bartoszyc. W dniu otwarcia odbył się pierwszy seans filmowy. Premierą był film „Korczak" Andrzeja Wajdy. Czekamy na Więcej.
 

Rzecznik Prasowy VI Przystanku PaT
Sylwester Marczak

Źródło: PaT

Zdjęcia: Andrzej Tomczuk, Jan Goliński, Michał Charyton

Powrót na górę strony