Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbito grupę handlarzy narkotyków

Data publikacji 07.07.2011

Kryminalni z Piły zatrzymali sześć osób zamieszanych w handel środkami odurzającymi. Podczas przeszukania śledczy zabezpieczyli blisko 600 gramów różnego rodzaju narkotyków. Teraz za popełnione przestępstwa zatrzymanym mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 10 lat.

W ubiegłym tygodniu pilscy kryminalni uzyskali informację o mieszkańcu Piły, który mógł w swoim mieszkaniu przechowywać duże ilości środków odurzających. Po tej informacji funkcjonariusze przeprowadzili obserwację jednego z mieszkań na osiedlu Jadwiżyn w Pile.

W czasie, kiedy kryminalni prowadzili obserwację mieszkania, pod klatkę schodową podjechał osobowy volkswagen, w którym było 3 mężczyzn. W pewnym momencie jeden z nich wyszedł z auta i wszedł do obserwowanego mieszkania. Mężczyzna po kilku minutach wrócił do samochodu. Chwilę później razem ze swoimi kompanami odjechał w kierunku centrum miasta. Kryminalni postanowili zatrzymać samochód do kontroli.

Podczas legitymowania, u jednego z nich policjanci ujawnili woreczek strunowy z zawartością ponad 49 gramów marihuany. W trakcie rozmowy z ich właścicielem okazało się, że do zakupu doszło chwilę wcześniej w obserwowanym prze policję mieszkaniu. Mężczyzna przyznał również, że zdobyte właśnie środki odurzające miał zamiar sprzedać w mniejszych porcjach na terenie Piły. W późniejszym czasie przeszukane zostało również jego mieszkanie, gdzie funkcjonariusze zabezpieczyli między innymi wagę aptekarską oraz kilka tysięcy złotych pochodzących z wcześniejszych sprzedaży. Okazało się, że również dwaj pozostali pasażerowie samochodu mieli związek z przestępstwami narkotykowymi. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

Kryminalni podjęli decyzję o wejściu do obserwowanego mieszkania. Na miejscu policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca Piły. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych śledczy zabezpieczyli między innymi 0,83 grama kokainy, 148 gramów marihuany, 198 gramów amfetaminy, 33 gramy ekstazy oraz wagą aptekarską.

Na podstawie uzyskanych informacji, udało się ustalić a następnie zatrzymać kolejne dwie osoby zamieszane w handel środkami odurzającymi. U jednego z nich kryminalni podczas przeszukania zabezpieczyli blisko 160 gramów marihuany. I w tym przypadku obydwaj sprawcy zostali przewiezieni do policyjnego aresztu.
Prowadzący sprawę śledczy traktują ją jako rozwojową, nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Zatrzymani mężczyźni są wieku od 18 do 25 lat. Wszyscy są mieszkańcami Piły. Niektórzy z nich mieli już w przeszłości konflikt z prawem. Teraz za popełnione przestępstwa zatrzymanym mężczyzną grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 10 lat.

(KWP w Poznaniu/js)
 

Powrót na górę strony