Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Drugi dzień Przystanku PaT

Data publikacji 07.07.2011

Kilkanaście spektakli teatralnych, koncert gwiazdy i spotkanie z Hirkiem Wroną. Tak wygląda krótkie podsumowanie popołudnia drugiego dnia Przystanku.

Po warsztatach przyszła pora na kolejną dawkę spektakli oraz koncert gwiazdy dnia, czyli Tadeusza Woźniaka. Zanim to nastąpiło odbyło się spotkanie z Hirkiem Wroną, znanym m.in. z Telexpresu. Spotkanie dotyczyło tematu własności intelektualnej. Pierwszy spektakl dnia to "Sekret" teatru RĘKAWICZKA z Garwolina zaprezentowany podczas warsztatów profilaktycznych.

Po 20:00 rozpoczął się wielki, zbiorowy ból głowy. Co wybrać? Przystankowicze mieli w jednym czasie możliwość oglądania aż czterech spektakli. Pierwszy z nich to „Więzy” i teatr FIAKIER (Dorożkarnia) z Warszawy inspirowany twórczością Thortona Wildera i Antoniego Czechowa. To mogliśmy obejrzeć na scenie OCK. Jeżeli ktoś zdecydował się na klub Oczko miał możliwość obejrzenia spektaklu „Jak Calineczka” zrealizowanego przez grupę teatralną FART z Góry Kalwarii. Na scenie PaT brylował Teatr Kotłownia z Ostrowi Mazowieckiej w fantastycznej realizacji spektaklu „Kopciuch”. Od 20:30 sztuka ulicy zapowiedziana przez szefa akcji Grzegorza Jacha. Teatr Fanum z Siedlec zaprezentował „Odlot”. Przed halą im. A. Gołasia zebrało się około 250 widzów. Wśród nich byli m.in. mieszkańcy Ostrołęki.

I to nie koniec atrakcji na jeden wieczór. Cztery spektakle to zdecydowanie za mało jak na Teatr Letni. Kolejne spektakle to „CREEPS” i teatr AZYL z Inowrocławia oraz teatr MAMRO i „Przedstawienie Hamlet we wsi Głucha Dolna”.

O godzinie 22:00 rozpoczął się koncert Tadeusza Woźniaka z zespołem czyli Jolantą Majchrzak -Woźniak, Mariuszem Jagodą oraz Piotrem Woźniakiem. PaTowicze wysłuchali, m.in. takich przebojów, jak Hej Hanno, Smak i zapach pomarańczy oraz Zegarmistrz światła.

Program Nocą rozpoczął się oryginalnie od rozmów filozoficznych poprowadzonych przez Prezydenta Miasta Ostrołęki Janusza Kotowskiego. Ostatnie spektakle drugiego dnia Przystanku to „Bal w operze” grupy teatralnej Niepokój z Gimnazjum w Woli Rębkowskiej; „Ciuciu-Babka” w wykonaniu teatru Rękawiczka z Garwolina; „Jutro” teatr TAM z Inowrocławia oraz „The second life” grupy ZERO ZERO również z Inowrocławia. W między czasie odbyły się także rozmowy korczakowskie oraz salon poetycko - muzyczny.

Dla zainteresowanych, ciekawostki z warsztatu krótkofalarskiego. W pierwszym dniu warsztatów poinformowano dwadzieścia krajów Europy o tym, że VI Przystanek PaT trwa w Ostrołęce i Kadzidle. A oto kraje, które już wiedzą: Niemcy, Dania, Litwa, Ukraina, Anglia, Węgry, Francja, Rosja, Szwecja, Bułgaria, Włochy, Szkocja, Hiszpania, Finlandia, Estonia, Belgia, Czechy, Słowacja, Rumunia, Holandia.
 

Rzecznik Prasowy VI Przystanku PaT
Sylwester Marczak

Źródło: PaT

Zdjęcia: Andrzej Tomczuk, Michał Charyton
 

Powrót na górę strony