Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlował podróbkami w Internecie

Data publikacji 07.07.2011

Radomscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali mieszkańca Radomia, który na jednym z portali aukcyjnych sprzedawał odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanej firmy. Łączna kwota zabezpieczonych przedmiotów to blisko 200 tys. złotych. Zgodnie z ustawą o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą sprawdzali, czy towar oferowany przez jednego z mieszkańców Radomia na internetowym portalu aukcyjnym udostępniany jest zgodnie z prawem. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie.

W związku z tym zatrzymali 28-latka, który sprzedawał na portalach internetowych m.in. damskie swetry i męskie T-shirty z podrobionymi znakami towarowymi znanej firmy. Jak ustalili policjanci, towar ten mężczyzna oferował już od dłuższego czasu, posługując się kilkoma kontami. Co pewien czas zmieniał nick.

Funkcjonariusze  przeszukali pomieszczenia mieszkalne, w wyniku czego zabezpieczyli blisko 800 sztuk ubrań znanej firmy o łącznej wartości rynkowej szacowanej na 200 tys. złotych. Mężczyzna przyznał, że było to jego główne źródło utrzymania. Zabezpieczono także komputer i kasę fiskalną. Zgodnie z ustawą o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 5.

(KWP w Radomiu / aw)
 

Powrót na górę strony