Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Warsztaty trzeciego dnia na Przystanku PaT

Data publikacji 07.07.2011

Kolejny dzień warsztatowy na VI Przystanku PaT to kolejne warsztaty, spektakle teatralne i spotkania młodzieży z artystami. Oto krótkie podsumowanie trzeciego dnia Przystanku PaT.

Przyszła pora na kontynuację warsztatów. Kolejne godziny ćwiczeń oraz kolejne litry potu wylane po to, by prezentacje warsztatów w dniu finału Przystanku wypadły jak najlepiej. Na początek warsztaty kuglarskie. Warsztaty prowadzą Adam Piotr Opara i Kamil Malecki tancerze tańca z ogniem ostródzkiej grupy eXodus. Grupa jest bardzo mobilna, a jej atrakcyjne pokazy można podziwiać każdego dnia w różnych miejscach na terenie VI Przystanku PaT. Jednak daleko większy zasięg działania podczas Przystanku mają warsztaty krótkofalarskie. Dzięki Wiesławowi Paszcie, Ewie Michałowskiej oraz ostrołęckich przedstawicieli koła krótkofalarstwa młodzi ludzi informują o Akcji Europę i świat. Tylko wczoraj o Przystanku usłyszało 20 krajów starego kontynentu.


Co jak co, ale pot jest nierozłącznie związany z warsztatami Tańca Nowoczesnego. Wiele litrów ze swojej młodzieży wyciska Agnieszka Kurek Johnson. Na co dzień m.in. choreograf polskich i zagranicznych artystów oraz instruktor w technice tańca jazzowego. Prosto ze Słowacji przybył do nas Branko Bielopotocky. Jest on wielokrotnym mistrzem Europy i świata w kategorii Hip Hop. Zdecydowanie potwierdza to na fantastycznych warsztatach Hip Hop Street Dance. Kolejne warsztaty to Tańce etniczne w kręgu. Warsztat prowadzi Pani Krystyna Stańczak - Pałyga muzyk, dyrygent, animator, przedstawiciel MEN. W tym przypadku nierozłącznym elementem zajęć jest uśmiech co chwile pojawiający się na twarzach uczestników.


Inny wymiar warsztaty osiągają w Kadzidle. Pierwsze z nich to dostrzegalnia ekologiczna. Warsztat prowadzony przez nadleśniczego Grzegorza Ślązaka, którego opowieści sprawiają, że nie można mówić o nim inaczej jak poeta lasu. Kadzidło w fantastyczny sposób pokazuje także warsztaty przedstawiające Kurpie. Rzemiosło artystyczne i fotografia przyrody to warsztat, który wprowadza przystankowiczów w obszar kultury regionu. Jego elementy to m.in. taniec, śpiew, ubiór a wszystko pod okiem Pawła Łaszczycha.


A o tym co ciekawe na Przystanku PaT można przeczytać w gazecie PaTrz! wydawanej przez warsztaty dziennikarskie, prowadzone przez wieloletnią przyjaciółkę programu Profilaktyka a Ty panią Elżbietę Golińską – niezależną dziennikarkę, autorkę i realizatorkę programów szkoleniowych.

Rzecznik Prasowy VI Przystanku PaT
Sylwester Marczak

Zdjęcia: Patrycja Drabot, Aleksandra Pyskło, Michał Charyton, Andrzej Tomczuk

Powrót na górę strony