Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o włamanie do bankomatu - w rękach policji

Data publikacji 08.07.2011

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o włamanie do jednego z bankomatów i kradzież pieniędzy. Zatrzymany to pracownik jednej z firm obsługujących tego typu urządzenia. Funkcjonariusze odzyskali już większą część skradzionych pieniędzy.

Policjanci wydziału kryminalnego z komisariatu na wrocławskim Psim Polu, realizując działania wspólnie z policjantami Wydziału dw.  z Przestępczością Przeciwko Mieniu wrocławskiej komendy miejskiej, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do jednego z bankomatów funkcjonujących przy ul. Krzywoustego i kradzież pieniędzy. Zatrzymany, wrocławianin w wieku 34 lat, to pracownik jednej z firm obsługujących tego typu urządzenia. Łupem sprawcy padły pieniądze w kwocie blisko 50 tys. złotych. Funkcjonariusze odzyskali już większą część skradzionej gotówki.

Jak ustalili policjanci zajmujący się tą sprawą, mężczyzna podczas przestępstwa posłużył się odpowiednim kluczem oraz kodem zabezpieczającym urządzenie, który zapamiętał, obsługując wspomniany bankomat kilka dni wcześniej. Sprawca ukradł z wnętrza kasetkę z banknotami o nominale 100 złotych.

Po zatrzymaniu mężczyzna twierdził, że skradzione pieniądze planował przeznaczyć m.in. na spłatę długów. Policjanci badają w dalszym ciągu okoliczności tej sprawy. Podejrzany usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

To kolejne zatrzymanie przez policjantów osoby podejrzanej o włamanie i kradzież pieniędzy z bankomatu, a związanej z firmą obsługującą tego typu urządzenia. Wcześniej funkcjonariusze z Wrocławia i Wałbrzycha ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 31 – 42 lat, mieszkańców Wrocławia i okolic, podejrzanych o włamanie do dwóch bankomatów. Do pierwszego zdarzenia doszło na terenie Wrocławia, w jednej z wrocławskich galerii handlowych. Drugie włamanie miało natomiast miejsce  na terenie jednej z wałbrzyskich galerii.

Trójka zatrzymanych do tej sprawy to byli pracownicy jednej z firm ochrony. W wyniku czynności procesowych policjanci zabezpieczyli w mieszkaniach członków grupy włamywaczy charakterystyczną odzież służbową, kaski ochronne oraz klucze. Z racji wykonywanej wcześniej pracy mężczyźni mieli odpowiednią wiedzę zawodową oraz sporo informacji na temat stosowanego monitoringu.

Zatrzymani mężczyźni zostali wówczas tymczasowo aresztowani.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Film Podejrzany o włamanie do bankomatu - w rękach policji

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Podejrzany o włamanie do bankomatu - w rękach policji (format flv - rozmiar 2.65 MB)

Powrót na górę strony