Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zwolnienia za łapówki

Data publikacji 08.07.2011

Policjanci z Katowic zatrzymali 6 osób podejrzanych o wręczanie i przyjmowanie łapówek za zwolnienia lekarskie oraz powoływanie się na wpływy w częstochowskim sądzie. Wśród zatrzymanych są dwaj lekarze. Za te przestępstwa grozi im kara nawet 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją KWP w Katowicach zatrzymali 6 osób podejrzanych o wręczanie i przyjmowanie łapówek. Wśród zatrzymanych są dwaj lekarze, którzy w zamian za pieniądze wystawiali zaświadczenia o niezdolności do pracy.

Jak ustalili śledczy, lekarze przyjmowali pacjentów w prywatnych gabinetach na terenie Częstochowy, a za lewe zwolnienia brali łapówki w wysokości 150 złotych. Kryminalni zatrzymali również 4 inne osoby z powiatu częstochowskiego i Jastrzębia Zdroju podejrzane o łapownictwo. Zatrzymani m.in. powoływali się na wpływy w częstochowskim sądzie i w zamian za korzyści majątkowe obiecywali korzystne orzeczenia sądowe oraz załatwienie lewych zwolnień lekarskich. Łącznie usłyszeli oni 43 zarzuty wręczania i przyjmowania łapówek.

Śledczy zabezpieczyli mienie ruchome przestępców w postaci samochodów oraz sprzętu RTV o wartości 50 tysięcy złotych. Jedna z zatrzymanych osób została aresztowana, pozostali wpłacili poręczenia majątkowe i zostali objęci policyjnym dozorem.

Za te przestępstwa grozi im kara do 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach/js)
 

Powrót na górę strony