Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

74 podejrzanych pseudokibiców

Data publikacji 08.07.2011

Policjanci z Bydgoszczy, Poznania i Warszawy oraz prokuratorzy z Bydgoszczy nadal pracują nad sprawą związaną z burdą na stadionie po finale Pucharu Polski. Od początku śledztwa zarzuty usłyszało już 74 osoby. Są to pseudokibice Lecha i Legii. Identyfikacja kolejnych ciągle trwa.

W śledztwie nadzorowanym przez bydgoską prokuraturę już 74 osoby usłyszały zarzuty. Na podstawie materiałów dowodowych zgromadzonych przez policjantów, prokuratorzy przedstawili zarzuty naruszenia ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, głównie w zakresie wtargnięcia na płytę boiska, rzucania różnymi przedmiotami w kierunku ochrony. Niektóre z osób były przy tym zamaskowane szalikami lub częściami garderoby.

Wobec 72 podejrzanych prokurator zastosował policyjne dozory oraz zakazy stadionowe, które obowiązywać będę na meczach piłki nożnej w Polsce, ale także podczas EURO 2012 na terenie Ukrainy. Wobec 4 podejrzanych dodatkowo poręczenia majątkowe.

Po wydaniu zgody przez prokuratora na publikację wizerunku pseudokibiców, na stronach internetowych poznańskiej i warszawskiej Policji, kilka osób rozpoznało się na zdjęciach a następnie stawiło w prokuraturze w Bydgoszczy. Większość podejrzanych, po ich zidentyfikowaniu przez policjantów, otrzymuje wezwania do stawienia się w prokuraturze, gdzie są przesłuchiwani.

Nad ustaleniem, kto brał udział w zamieszkach po finale Pucharu Polski, pracują policjanci głównie z województw: mazowieckiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

(KWP w Bydgoszczy/js)
 

Powrót na górę strony