Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Internetowy handel podrobioną odzieżą

Nakielscy kryminalni zakończyli dochodzenie w sprawie wprowadzania do obrotu odzieży oznaczonej bezprawnie znakami towarowymi znanych marek. Internetowym handlem „podróbkami” zajmowali się 28-letnia kobieta i 27-letni mężczyzna. Oboje usłyszeli w sumie 28 zarzutów.

Sprawa miała swój początek w marcu. Wtedy policjantka z Nakła nad Notecią zajmująca się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wpadła na trop pary podejrzewanej o handel odzieżą z podrobionymi znakami znanych firm. Sprzedaż odbywała się za pośrednictwem popularnego portalu internetowego. Podczas przeszukania miejsc ich zamieszkania policjanci zabezpieczyli odzież o łącznej wartości około 7 tys. złotych. Wtedy też 28-letnia kobieta i 27-letni mężczyzna usłyszeli pierwsze zarzuty.

Przez kolejne miesiące kryminalni docierali do osób, które zostały oszukane. Na podstawie zgromadzonych do sprawy dowodów w ostatnich dniach czerwca przedstawili im kolejne zarzuty popełnienia przestępstwa. W sumie usłyszeli ich 28. Ponadto mężczyzna jest podejrzany również o prowadzenie tego samego typu przestępczej działalności w 2006 i 2007 r. Dlatego usłyszał dodatkowo 44 zarzuty wprowadzania do obrotu odzieży oznaczonej bezprawnie znakami towarowymi znanych marek.

Kilka dni temu sprawa trafiła do prokuratury, która przekazała akta do sądu. Obojgu za przestępstwa, które popełnili, grozi do 8 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony