Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant reprezentantem Polski

Data publikacji 08.07.2011

Będzie dwukrotnie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata. Dariusz Guzowski ze Szkoły Policji w Słupsku już jutro wystartuje jako jedyny reprezentant naszego kraju na Mistrzostwach Świata w Biegu Trialowym, które rozegrane zostaną w Irlandii.


Impreza biegowa w Irlandii jest trzecią edycją tych mistrzostw. Pierwsza została rozegrana w USA a druga - we Francji. Biegacze pokonywać będą trasę prowadzącą po terenach Parku Narodowego Connemara, znajduje się on niedaleko miasta Galway. Dariusz Guzowski został powołany do udziału w tym biegu przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Na stronie organizatora Dariusz wymieniony jest jako jedyny reprezentant Polski. Sam sportowiec podkreśla, że bieg w Irlandii nie należy do łatwych. - Liczę się z tym, że na trasie może padać grad i obfite deszcze a niektóre odcinki obfitować będą w duże błota. Licząc się z takimi warunkimi wystartuję w specjalnych butach, które pozwalają biegać po wodzie i błocie - mówi asp. szt. Dariusz Guzowski.

Polski Związek Lekkiej Atletyki powołał także naszego policjanta do reprezentowania Polski na kolejnej mistrzowskiej imprezie. Dariusz Guzowski wystartuje w połowie września w Mistrzostwach Świata w biegu na dystansie 100 kilometrów, które rozegrane zostaną w holenderskim Winhoten.

Policjant ze Szkoły Policji w Słupsku ma już na swoim koncie sukcesy w biegach długodystansowych, w tym ultramaratońskich. W ubiegłym roku w Gibraltarze, podczas Mistrzostw Europy w biegu na 100 km Dariusz Guzowski zajął 54 miejsce, na podobnej imprezie w Kaliszu zdobył 3 miejsce; w rozgrywanym corocznie Maratonie Komandosa w klasyfikacji wieloletniej zajmuje on 1 miejsce. Dodajmy, że rekord trasy tego morderczego maratonu należy do kolejnego policjanta ze Szkoły Policji w Słupsku - Pawła Piotraschke.

(SP w Słupsku/js)
 

Powrót na górę strony