Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA w policyjnej eskorcie wrócił do kraju

Data publikacji 08.07.2011

Po raz kolejny współpraca policjantów z zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie, Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP i policji niemieckiej zakończyła się sukcesem. Na terenie Kell zatrzymano 38-letniego Dariusza C. Mieszkaniec Olsztyna od trzech lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania, za rozbój, zgwałcenie, kradzież, przestępstwa narkotykowe, a także znieważenie i wywieranie groźbą wpływu na funkcjonariuszy, musi na ponad 7 lat trafić do więzienia. 38-latek już został deportowany.

Wczoraj na teren Polski, do Aresztu Śledczego w Szczecinie, z Kell w Niemczech został przewieziony Dariusz C. Ten 38-latek od trzech lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Sądy wydały za nim dwa listy gończe. Poszukiwany miał stawić się w zakładzie karnym, gdzie miał odbyć karę siedmiu i pół roku pozbawienia wolności za rozbój, zgwałcenie, kradzież, przestępstwa narkotykowe, a także znieważenie i groźbą wywieranie wpływu na funkcjonariuszy.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie, którzy w styczniu br. przejęli poszukiwania 38-latka, ustalili, że ukrywał się on na terenie Niemiec. Procedura wydania Europejskiego Nakazu Aresztowania szybko został wdrożona. Jak zawsze, w pomoc w zatrzymaniu Dariusza C. zaangażowało się Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP i policja niemiecka.

Ostatecznie 26 czerwca br. poszukiwany został zatrzymany. Mieszkał w miejscowości Kell. Jak powiedzieli kryminalni, tam również nie porzucił przestępczego trybu życia. Wszczęto procedurę ekstradycji. Wczoraj została ona sfinalizowana. Mężczyzna został deportowany do Polski i zatrzymany w szczecińskim areszcie śledczym.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony