Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przerabiali numery identyfikacyjne pojazdów

Data publikacji 08.07.2011

Dwa fiaty panda o identycznych numerach identyfikacyjnych, tablica rejestracyjna od forda zamontowana do fiata oraz urządzenia i numeratory służące do przerabiania pól numerowych - to m.in. ujawnili policjanci z otwockiego wydziału kryminalnego na terenie gminy Karczew w warsztacie samochodowym należącym do 35-letniego Marcina Z. Również wczoraj w ręce mundurowych wpadł jego wspólnik, 38-letni Wiesław S.

Policjanci, którzy wczoraj zjawili się w warsztacie 35-letniego Marcina Z., zainteresowali się szczególnie skrzynią z urządzeniami i numeratorami, służącymi do przerabiania pól numerowych. Po chwili okazało się, że właściciel warsztatu właśnie przy jednym z samochodów zakończył pracę, posługując się właśnie tymi narzędziami.

Czarnej pandzie stojącej w garażu zostały naniesione numery identyfikacyjne, dokładnie takie same jak w drugiej pandzie znajdującej się przed warsztatem. Ponadto do jednego z fiatów przymocowano tablice rejestracyjne, które w policyjnej bazie danych są przypisane do forda fiesty.

Funkcjonariusze w warsztacie Marcina Z. zabezpieczyli również volkswagena z zamalowanymi numerami identyfikacyjnymi oraz dokumenty i dowody rejestracyjne wielu innych pojazdów.

Jeszcze tego samego dnia, w godzinach wieczornych, policjanci z Otwocka zatrzymali 38- letniego Wiesława S. Mężczyzna, jak ustalili już prowadzący sprawę, był wspólnikiem w „ interesach” Marcina Z.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a cały materiał dowodowy jeszcze dziś trafi do otwockiego sądu. Za przestępstwo usuwania, przerabiania lub podrabiania znaków identyfikacyjnych kodeks karny przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mg)

Film Przerabiali numery identyfikacyjne pojazdów

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Przerabiali numery identyfikacyjne pojazdów (format flv - rozmiar 3.41 MB)

Powrót na górę strony