Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał przeszkodzić policjantom w interwencji

Data publikacji 10.07.2011

Zarzut zmuszania funkcjonariusza publicznego do zaniechania przeprowadzenia czynności służbowych usłyszał 21-letni Mateusz J., który próbował szczuć psem stróżów prawa. Mężczyzna był pijany i miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego pojechali na jedno z mińskich osiedli, zrealizować nakaz doprowadzenia 21-letniego Mateusza J. do Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.

Kiedy funkcjonariusze próbowali zatrzymać mężczyznę, ten poszczuł ich psem. W wyniku tego zajścia ucierpiał jeden z policjantów, któremu pies rozszarpał nogawkę i ugryzł go w nogę.

Pomimo oporu, jaki stawiał Mateusz J, udało się go błyskawicznie obezwładnić i osadzić w policyjnym areszcie. Poszkodowanego policjanta opatrzył lekarz, a właścicieli psa zobowiązano do poddania go obserwacji weterynaryjnej.

Po zbadaniu alkomatem Mateusza J. okazało się, że ma on ponad pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił ostatecznie na przesłuchanie, gdzie usłyszał zarzut zmuszania policjantów do odstąpienia od interwencji. Czeka go sprawa karna i grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(Źródło: KSP/ks)

Powrót na górę strony