Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozpracowano grupę złodziei przewodów telekomunikacyjnych

Data publikacji 11.07.2011

Kryminalni z Koluszek wspólnie z policjantami z Tuszyna w ciągu kilku tygodni rozpracowali grupę przestępczą, która od początku 2011 roku na terenie powiatu łódzkiego wschodniego dokonała kilkudziesięciu włamań, kradzieży i uszkodzenia kabli telekomunikacyjnych, powodując straty w wysokości nie mniejszej niż 200 000 złotych. Zatrzymanym grozi kara 10 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa.

Policjanci od jakiegos czasu pracowali nad sprawą kradzieży przewodów telekomunikacyjnych. W nocy 7 lipca 2011 roku, około godziny 23:00 w Rzgowie policjanci zauważyli zaparkowanego w ciemnej uliczce forda transita, który wykorzystywany był przez grupę do przewożenia skradzionych łupów. W pojeździe znajdował się jeden z operacyjnie ustalonych sprawców. W związku z tym policjanci podjęli obserwację auta. Po północy w jednej z pobliskich miejscowości włączył się alarm telekomunikacji sygnalizujący przecięcie kabla ziemnego w studzience telekomunikacyjnej, a po kilku godzinach od sygnału systemu alarmowego do pojazdu podeszło czterech ubranych na ciemno mężczyzn. Po rozejrzeniu się wsiedli do niego i ruszyli w kierunku miejscowości Kalinko.

W związku z takim rozwojem sytuacji, kryminalni pojechali za obserwowanym autem, które po przejechaniu kilku kilometrów zatrzymało się, a mężczyźni załadowali do niego łupy. Kiedy pojazd ruszył, do akcji wkroczyli policjanci, którzy po krótkim pościgu zatrzymali auto i wszystkich pięciu sprawców.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 20 do 54, lat. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów kradzieży z włamaniem, kradzieży i uszkodzenia mienia. Podejrzani przyznali się do popełnienia 27 przestępstw przeciwko mieniu na terenie powiatu łódzkiego wschodniego i powiatów ościennych. Za dokonanie tych czynów grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Planowane są dalsze zatrzymania.

(KWP w Łodzi/js)

Powrót na górę strony