Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dziecko wypadło z okna – zatrzymana nietrzeźwa matka

Data publikacji 12.07.2011

Policjanci z Kłodzka zatrzymali kobietę, która nad ranem pozostawiła w domu, bez żadnej opieki, swoją 5-letnią córeczkę. Dziecko, szukając matki, wychyliło się przez okno mieszkania na drugim piętrze i wypadło. Po zatrzymaniu matki dziecka okazało się, że kobieta jest nietrzeźwa.

38-letnia mieszkanka Kłodzka wykazała się brakiem odpowiedzialności, zostawiając nad ranem bez opieki swoją 5-letnią córeczkę. Około godziny 4.30 dziewczynka, szukając matki, wychyliła się przez okno mieszkania na drugim piętrze. Dziecko straciło równowagę, w ostatnim momencie chwyciło za firankę i wypadło razem z nią przez okno. Na szczęście dziewczynka upadła na krzewy rosnące przy budynku, w którym mieszkała.

Kłodzkich policjantów o wypadku powiadomili sąsiedzi. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali roztrzęsioną, zapłakaną dziewczynkę pod opieką jednej z sąsiadek. Dziecko zostało przewiezione do pobliskiego szpitala. Przeprowadzono wstępne badanie, które na szczęście nie wykazało u dziewczynki żadnych złamań. Pozostała w szpitalu pod opieką lekarzy.

W międzyczasie na miejscu zdarzenia pojawiła się matka dziecka. Jak się okazało, kobieta była nietrzeźwa. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało u niej około 2 promile alkoholu. Kobieta została zatrzymana do wytrzeźwienia i wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

Matce, za narażenie swojego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci udostępnią materiały z tej sprawy sądowi rodzinnemu, który podejmie dalsze decyzje co do sprawowania opieki nad dzieckiem.

(KWP we Wrocławiu / aw)

Powrót na górę strony