Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozstrzygnięcie konkursu "Policjant, który mi pomógł"

Data publikacji 13.07.2011

Do końca maja 2011 r. trwała IV edycja ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł” ogłoszonego przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”. Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji, w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej”.

Kapituła konkursu składająca się z pracowników Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, przedstawiciela Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz zwycięzców poprzedniej edycji wyłoniła pięciu laureatów. Podstawowym kryterium oceny zgłoszeń była merytoryczna ocena działań policjantów w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie wynikająca z analizy uzasadnień do zgłoszeń.

Laureatami konkursu „Policjant, który mi pomógł 2011” zostali (kolejność alfabetyczna):

  • sierż. Bartłomiej Majchrzak – dzielnicowy Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki
  • st. asp. Mariusz Pogorzelski – dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu
  • sierż. Beata Rudzińska – dzielnicowy Komisariatu Policji w Głuchołazach
  • mł. asp. Marta Suszyńska – detektyw Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu
  • asp. Paweł Zwoliński – dzielnicowy I Komisariatu Policji w Słupsku

Zwycięzcom oraz wszystkim zgłoszonym do konkursu serdecznie gratulujemy!

Wręczenie nagród wyróżnionym odbędzie się 23 lipca w Warszawie podczas obchodów Święta Policji.

Statuetki dla laureatów ufunduje Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ, nagrody finansowe dla laureatów - Komenda Główna Policji.

Jeżeli znacie Państwo policjanta, którego postawa w obronie ofiar przemocy domowej jest godna wyróżnienia w kolejnej edycji konkursu, prosimy o wypełnienie formularza na stronie internetowej lub skorzystanie z wersji do druku i przesłanie jej na adres Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa.

("Niebieska Linia" / aw)

Powrót na górę strony