Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za stalking

Data publikacji 14.07.2011

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który wtargnął do jednego z ośrodków wypoczynkowych w Międzywodziu i próbował uderzyć pracującą tam kobietę. Ustalono także, że wcześniej nękał ją telefonicznie. Przedstawiono mu już zarzuty i zastosowano środki zapobiegawcze.

Do zdarzenia doszło w jednym z ośrodków wypoczynkowych, kiedy to nietrzeźwy, agresywny mężczyzna wyważył drzwi od recepcji. Chciał uderzyć pracującą tam kobietę, która kiedyś była z nim w związku. Problemy 27-letniej mieszkanki powiatu kamieńskiego rozpoczęły się w połowie czerwca. Były chłopak zaczął nękać ją telefonami, przysyłał około 30, 40 SMS-ów dziennie. Wiadomości te były obraźliwe, a niektóre z nich zawierały groźby pozbawienia życia jej i członków jej rodziny. Kobieta obawiała się spełnienia tych gróźb.

Wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny połączony z zakazem kontaktowania się osobistego i telefonicznego z pokrzywdzoną. Za uporczywe nękanie kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności oraz do 2 lat za groźby karalne.

(KWP w Szczecinie/js)
 

Powrót na górę strony