Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież

Data publikacji 14.07.2011

Blisko 2400 sztuk odzieży sportowej z podrobionymi znakami towarowymi kilku znanych marek oraz ponad 600 paczek papierosów pochodzących z przemytu ujawnili i zabezpieczyli wczoraj policjanci z Lublina. Nielegalny towar oferowała do sprzedaży 48-letnia mieszkanka Lublina. Szacowana wartość ujawnionych produktów to kwota około 240 tys. złotych.

Wczoraj przed południem lubelscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej udali się w rejon dzielnicy Kalinowszczyzna. Z operacyjnych ustaleń wynikało, że na jednym ze stoisk handlowych przy ul. Tumidajskiego sprzedawana jest odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Podczas przeprowadzonej kontroli policjanci zabezpieczyli blisko 800 sztuk odzieży. Towary w postaci koszulek sportowych, spodenek, bluz dresowych, skarpet, czapek oraz butów oferowała do sprzedaży 48-letnia mieszkanka Lublina.

Z ustaleń wynikało, że kobieta może przechowywać nielegalny towar także w garażach. Podczas przeszukania pomieszczeń natrafiono na kolejne partie odzieży. Podczas wczorajszych działań policjanci zabezpieczyli łącznie ok. 2400 sztuk odzieży sportowej z podrobionymi znakami towarowymi kilku znanych marek , a także ponad 600 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Wartość zabezpieczonego towaru szacowana jest na kwotę około 240 tys. zł. Wprowadzenie do obrotu wyrobów akcyzowych narażało Skarb Państwa na uszczuplenie należności na łączną kwotę blisko 9 tys. zł.

Jak ustalili policjanci, kobieta sprzedawała towar także w innych częściach miasta, najczęściej na terenie dużych targowisk miejskich. 48-latka została doprowadzona na II Komisariat Policji, a odnaleziony towar został zabezpieczony.

Kobieta poniesie odpowiedzialność z ustawy o prawie własności przemysłowej, z której wynika, że kto wprowadza do obrotu towary podrobionym znakiem towarowym podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

(KWP w Lublinie / aw)
 

Powrót na górę strony