Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalnie ściągała pliki muzyczne

Data publikacji 15.07.2011

2765 utworów muzycznych ściągnęła z Internetu 26-letnia mieszkanka Głogowa. Jej zamiłowanie do muzyki skończyło się jednak zarzutem o naruszenie prawa autorskiego. Policjanci z Głogowa zabezpieczyli dyski komputera z nielegalnie uzyskanymi utworami muzycznymi.

Internet jest źródłem różnego rodzaju informacji i oprogramowania. Jednak najczęściej zasoby te mają swojego właściciela, który decyduje, w jaki sposób można je rozpowszechniać. Obok oprogramowania typu freeware, czyli - mówiąc najprościej - darmowego, istnieje też oprogramowanie komercyjne. Najczęściej za utwory muzyczne, filmy i programy musimy po prostu zapłacić, jeśli chcemy je mieć na własność.

26-letnia mieszkanka Głogowa ściągnęła na swój komputer utwory muzyczne przy pomocy specjalnego oprogramowania do dzielenia się plikami. Taki proceder uznany jest za niezgodny z prawem i w przypadku ujawnienia wywołuje natychmiast reakcję przedstawicieli instytucji zajmujących się zbiorową ochroną praw autorskich. Kobiecie grozi teraz kara grzywny lub pozbawienia wolności do lat 2. Wartość ściągniętych nielegalnie utworów muzycznych została oszacowana na kwotę ponad 5 tys. złotych.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony