Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany pseudokibic

Data publikacji 15.07.2011

Wrocławscy policjanci zatrzymali pseudokibica, który wtargnął w wydzieloną strefę miedzy kibicami i usiłował zerwać flagę drużyny gości. W chwili zatrzymania sprawca miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj wrocławscy policjanci zatrzymali i umieścili w izbie wytrzeźwień 24-letniego mieszkańca Strzegomia, podejrzanego o złamanie przepisów wynikających z ustawy o imprezach masowych. Sprawca został ujęty przez pracowników służby porządkowej podczas trwania meczu piłkarskiego pomiędzy drużynami Śląsk Wrocław - Dundee United. 24-latek wtargnął w strefę pomiędzy sektorami kibiców wrocławskich oraz szkockich i usiłował zerwać flagę drużyny gości.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało u niego 1,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień. Po wytrzeźwieniu 24-latka przeprowadzone zostaną czynności procesowe z jego udziałem.

Za wejście na teren nieprzeznaczony dla kibiców albo wbrew żądaniu osoby uprawnionej nie opuszczenie takiego miejsca grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony