Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia policyjnych lotników i antyterrorystów na morzu

Data publikacji 15.07.2011

Lądowanie na statkach, czy strzelanie z pokładów śmigłowców Mi-8 i W-3 to tylko niektóre z ćwiczeń, które doskonalono podczas szkolenia funkcjonariuszy Policji na morzu.

W szkoleniu ze strony Policji udział wzięli lotnicy z Zarządu Lotnictwa Policji i funkcjonariusze z Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji, ale także policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. W  działaniach uczestniczyli również żołnierze GROM-u oraz grupy ratownicze Państwowej Straży Pożarnej.

Podczas ćwiczeń w okolicach Trójmiasta w dniach 4-7 lipca br., policyjni piloci udoskonalali swoje umiejętności lotów nad morzem. Szkolenie koncentrowało się ono na kilku istotnych elementach, przede wszystkim doskonalono sztukę lotów nad morzem oraz startowania i lądowania na statkach i platformach wiertniczych. Odbywało się także desantowanie funkcjonariuszy na jednostki pływające. Na potrzeby szkoleniowe policjanci przeprowadzili również strzelania z broni palnej z pokładu śmigłowców.

W szkoleniu brało udział kilkudziesięciu policjantów i funkcjonariuszy innych służb. Do ćwiczeń wykorzystano śmigłowce MI-8 i W-3 z Komendy Głównej Policji, a obiekty, z których korzystano, to miedzy innymi poligon, platformy wiertnicze, statki, także typu kontenerowiec.

 

Powrót na górę strony
Polska Policja