Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za pijanym 15-letnim piratem drogowym

Data publikacji 18.07.2011

Policjanci ze świdnickiej drogówki po pościgu zatrzymali pirata drogowego. 15-latek, który jechał ze swoją 15-letnią koleżanką, nie zatrzymał się do kontroli. Młody kierowca był pod wpływem alkoholu - badanie wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz czeka go sprawa przed sądem rodzinnym.

Wczoraj w miejscowości Mełgiew policjanci z drogówki zauważyli samochód, którego kierowca wykonywał niebezpieczny manewr wyprzedzania na wzniesieniu i łuku drogi. Natychmiast podjęli próbę zatrzymania kierującego: włączyli sygnały błyskowe i świetlne, dając znak do zatrzymania. Kierujący jednak zignorował sygnały, przyspieszył i kontynuował ucieczkę, łamiąc przy tym przepisy ruchu drogowego.

Dopiero po przejechaniu kilku kilometrów w miejscowości Dominów funkcjonariusze wykorzystali pierwszą możliwość bezpiecznego wyprzedzenia i zatrzymania pojazdu. Okazało się, że pojazdem kierował 15-latek. Jeszcze większe zdziwienie pojawiło się w momencie, gdy został poddany badaniu na zawartość alkoholu i wynik wskazał ponad 3 promile! Sprawca tłumaczył policjantom, że wcześniej wypił 4 piwa.

15-latek podróżował ze swoją 15-lenitą koleżanką. Pojazd zabrał swojej matce - bez jej wiedzy. Samochód został odholowany na parking a nieletni oddani pod opiekę rodzicom. Za swój czyn nieletni odpowie przed sądem rodzinnym.

(KWP w Lublinie/js)
 

Powrót na górę strony