Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono narkotyki

Data publikacji 18.07.2011

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową przeprowadzili szeroko zakrojone, dynamiczne działania, które zakończyły się zatrzymaniem trzech osób. Zabezpieczono ponad pół kilograma marihuany, 120 gramów haszyszu oraz pieniądze, które mogą pochodzić z transakcji narkotykowych. W ręce funkcjonariuszy wpadli 26-letni Mariusz L., 25-letni Michał D. i 21-letni obywatel Białorusi. Dziś cała trójka trafi do prokuratury, gdzie zostanie podjęta decyzja o ich dalszym losie.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową na bieżąco gromadzą informacje oraz dokonują operacyjnych sprawdzeń i ustaleń dotyczących ewentualnych przestępstw narkotykowych. Tym razem przeprowadzili działania w niedzielny poranek.

Wszystko działo się bardzo szybko. Kiedy policjanci dowiedzieli się o planowanej transakcji narkotykowej, natychmiast pojawili się we wskazanym miejscu i podjęli obserwację. Po krótkim czasie, w zasadzie jednocześnie, dokonali zatrzymania trzech osób w dwóch różnych miejscach.

21-letni obywatel Białorusi kierował nissanem, jego pasażerem był 25-letni Michał D. W samochodzie, w specjalnie spreparowanej skrytce, stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli ponad pół kilograma marihuany. 25-latek w kieszeni miał 120 gramów haszyszu. Z kolei 26-letni Mariusz L. wpadł w ręce policjantów w okolicy swojego bloku. W jego mieszkaniu funkcjonariusze odnaleźli działkę marihuany i zabezpieczyli pieniądze. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

Policjanci ustalają, jakie role odgrywali poszczególni mężczyźni w całym tym przestępczym procederze. Dziś wszyscy zatrzymani zostaną przewiezieni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty i zostanie podjęta decyzja o ich dalszym losie.

(KSP / kp)

Powrót na górę strony