Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny sukces policyjnych wodniaków

Data publikacji 18.07.2011

Policjanci z patrolu wodnego ze Stargardu Szczecińskiego udzielili pomocy czterem osobom znajdującym się w wodzie - podczas zwrotu silny podmuch wiatru przewrócił ich żaglówkę na jeziorze Miedwie.

W sobotę, około godz. 16.00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim otrzymał informację, że na jeziorze Miedwie na wysokości znajdującej się tam jednostki wojskowej wywróciła się żaglówka.

Informację tę przekazano policjantom referatu, którzy w tym czasie na służbowych rowerach patrolowali teren OSiR-u oraz promenady nad jeziorem Miedwie. Policjanci przesiedli się do służbowej motorówki i po niespełna 7 minutach od chwili otrzymania informacji byli na miejscu tego zdarzenia. Widząc dryfującą do góry dnem żaglówkę oraz cztery osoby w jeziorze funkcjonariusze natychmiast podjęli akcję ratunkową. Na miejsce dopłynęli także strażacy z miedwiańskiego centrum wodnego.

Mundurowi jedną z osób wciągnęli na policyjną motorówkę, pozostałym pomogli odwrócić Omegę, ustawiając ją na wodzie. Asystowali im także do przystani oddalonej o kilka kilometrów. Żeglarze powiedzieli funkcjonariuszom, że podczas zwrotu silny podmuch wiatru przewrócił ich żaglówkę. Jak przystało na prawdziwych żeglarzy, wszyscy byli trzeźwi, mieli też na sobie kamizelki ratunkowe.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony