Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy Komisariat w Gniewkowie

Data publikacji 18.07.2011

Powiatowe obchody Święta Policji 2011 to oficjalne uroczystości, mianowania na wyższe stopnie policyjne i festyn z wieloma atrakcjami. Tegoroczne uroczystości nieprzypadkowo zorganizowano w Gniewkowie. Tam, w budynku Centrum Zarządzania Kryzysowego, uroczyście oddano do użytku nową siedzibę miejscowego komisariatu Policji.

Piątkowe obchody Święta Policji zorganizowane przez inowrocławskich funkcjonariuszy odbyły się w Gniewkowie. Miejsce nie było przypadkowe, bo właśnie tu oddano do użytku nowy komisariat, który mieści się w budynku Centrum Zarządzania Kryzysowego przy ul. Piasta 7A, razem ze strażą pożarną i ratownictwem medycznym. Policjanci mają tam do dyspozycji 12 kompletnie wyposażonych pomieszczeń biurowych. W jednostce pracuje 17 funkcjonariuszy i 2 pracowników cywilnych, którymi kieruje asp. sztab. Piotr Rychwicki.

Siedzibę, symbolicznym przecięciem wstęgi, otworzyli burmistrz Gniewkowa Adam Roszak, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Wojciech Ołdyński oraz Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu mł. insp. Wiesław Dzierbicki.

Po uroczystym otwarciu kompania honorowa wraz z orkiestrą i zaproszeni goście przemaszerowali na rynek miasta. Tam nastąpiło wręczenie policjantom odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne, które wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Wojciech Ołdyński.

Po wielu ciepłych słowach i życzeniach ze strony gości wszyscy zostali zaproszeni na festyn, gdzie zaprezentowano sprzęt policyjny i odbył się pokaz tresury psów policyjnych. Uczestnicy festynu mogli się zapoznać także z pracą innych służb mundurowych. Swoją ciekawość mogli zaspokoić również Ci, których interesuje historia Policji. Czas wszystkim umilały występy artystyczne młodzieży.

(KWP w Bydgoszczy/js)
 

Powrót na górę strony