Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty za kradzieże i paserstwo

Data publikacji 19.07.2011

Stołeczni policjanci zatrzymali 5 osób mających związek z kradzieżami i paserstwem samochodów w Warszawie i Lublinie. Grozi im odpowiednio do 10 i do 5 lat więzienia. Sąd zastosował już 3-miesięczne areszty wobec mężczyzn. Były to kolejne w ostatnim czasie działania policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości samochodowej.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 27 do 33 lat. Wszyscy są mieszkańcami Wołomina. Pawłowi K., Jakubowi J. i Pawłowi K. zarzuca się kradzieże z włamaniem do 4 samochodów wartych łącznie ponad 120 tysięcy złotych. Do przestępstw doszło na terenie Warszawy i Lublina. To kolejna w ostatnim czasie akcja policjantów wymierzona w osoby zajmujące się tym procederem.

Stołeczni policjanci odkryli także dwie „dziuple” samochodowe, jedną w Zagościńcu, drugą w Wieliczce, w których znaleziono i zabezpieczono części samochodowe pochodzące z kradzieży, między innymi poduszki powietrzne i silniki. Policjanci zatrzymali także dwóch mieszkańców Giżycka i Wieliczki. 41-letni Andrzej Z. i 32-letni Marcin W. podejrzani są o paserstwo kradzionych mazd 6 i hondy civic.

Wszystkim zatrzymanym grozi odpowiednio do 10 i do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP / pz)
 

Powrót na górę strony