Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakazy stadionowe dla pięciu kibiców

Data publikacji 19.07.2011

Na wniosek policjantów z Gorzowa Wlkp., miejscowy Sąd Rejonowy postanowił o zakazach wstępu na wszystkie mecze żużlowe dla pięciu kibiców z kraju. Zatrzymani do postępowania w trybie przyspieszonym o wykroczenie, oprócz zakazów stadionowych, zostali ukarani grzywną od 2 do 3 tys. zł.

Powodem zatrzymania kibiców żużla było ich zachowanie podczas sobotniego (16.07.2011r.) spotkania na Finale Drużynowego Pucharu Świata w Gorzowie Wlkp. Przed meczem kilku fanów czarnego sportu zakłócało ład i porządek - wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Ponadto mężczyźni, w wieku od 31 do 49 lat, nie stosowali się do poleceń pracowników ochrony obiektu,  łamiąc tym samym przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Interwencję wobec osób zakłócających porządek  podjęły służby ochrony. Ujętych kibiców przekazano policjantom. Pięć osób przewiezionych zostało do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Wszyscy zatrzymani znajdowali się pod wpływem alkoholu, /34-latek z Gryfina – 1,54 promile; 45-latek ze Złocieńca – 1,44; 31-latek z Gryfina – 1,28; 39-latek z Wrocławia miał 2,14 promila alkoholu w organizmie i ostatni z nich, 36-latek z Gryfina – 1,48/.

Wyczyny stadionowych chuliganów rozpatrzono w trybie przyspieszonym. W poniedziałek (18.07.2011r.) przed gorzowskim Sądem Rejonowym zapadło rozstrzygnięcie w tej sprawie. Mężczyznom zarzucono zakłócenie porządku i lekceważenie poleceń służb ochrony.

Zatrzymana piątka kibiców ukarana została grzywnami w wysokości od 2 do 3 tys. zł. Sąd wydał także postanowienie o dwuletnim - dla 3 zatrzymanych i trzyletnim dla 2 pozostałych osób - zakazie wstępu na wszystkie mecze żużlowe. Zakazy te obejmują: mecze żużlowej kadry narodowej i cykl grand prix na żużlu odbywające się na terytorium Polski oraz mecze Euro 2012 z jednoczesnym obowiązkiem stawienia się w jednostce Policji właściwej do miejsca zamieszkania.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

Powrót na górę strony