Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradzieżą zabawek skomplikował sobie życie

Data publikacji 20.07.2011

Zatrzymany przez piaseczyńskich kryminalnych Dominik K., wczoraj, decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Policjanci w ciągu niespełna 3 tygodni ustalili sprawcę kradzieży z włamaniem do magazynu i kradzieży samochodu z zabawkami w miejscowości Stachowo. Mężczyzna spowodował straty szacowane na łączną kwotę 128 tysięcy złotych. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 1 lipca przed południem w miejscowości Stachowo. Trzech sprawców włamało się do magazynu, skąd skradli zabawki o wartości 48 tysięcy złotych. Zlodziejów zaskoczył kolega właściciela, który przyjechał do magazynu. Mężczyzna próbował powstrzymać sprawców, ci jednak wyrwali mu z ręki kluczyki od samochodu i odjechali autem o wartości 80 tysięcy złotych.

Żmudna praca kryminalnych nad ustaleniem sprawców kradzieży z włamaniem i kradzieży samochodu zaczęła się od momentu przyjęcia zawiadomienia. Policjanci rozpoczęli ustalanie okoliczności zdarzenia i świadków oraz zbierali materiały.

Informacje zebrane od pokrzywdzonych i świadków przestępstwa, zabezpieczone na miejscu ślady a także analiza wszystkich materiałów już po niespełna 3 tygodniach wskazały policjantom właściwy trop. Wytypowali jednego ze sprawców, którym okazał się 23-letni Dominik K. Zatrzymanie jego dwóch wspólników jest już tylko kwestią czasu. Wczoraj decyzją sądu Dominik K. został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP / kp)

Powrót na górę strony