Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA zatrzymany w Holandii wylądował w kraju

Data publikacji 20.07.2011

Na lotnisku w Warszawie wylądował samolot z zatrzymanymi poza granicami kraju poszukiwanymi przestępcami. Wśród nich był również Jarosław N. 25-latek poszukiwany był ENA i dwoma listami gończymi, m.in. za pozbawienie wolności, pobicie, zmuszanie do określonego zachowania poprzez groźby zabójstwa i przemoc. Przewieziono go do Aresztu Śledczego Warszawa Białołęka.

Jarosław N. to młody człowiek z bogatą przeszłością kryminalną. Po wyroku wydanym przez Sąd Rejonowy w Mławie skazującym go na karę 2 lat pozbawienia wolności, wyjechał z kraju, ukrywając się przed wymiarem sprawiedliwości. W sumie Jarosław N. był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez mławski sąd, dwoma listami gończymi oraz trzema nakazami doprowadzenia wydanymi przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie.

Poszukiwany ma na swoim koncie pozbawienie wolności i pobicie mieszkańca powiatu mławskiego oraz grożenie zabójstwem i stosowanie przemocy wobec żony pokrzywdzonego, która chciała bronić męża. Za te przestępstwa Sąd Rejonowy w Mławie skazał Jarosława N. na karę dwóch lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musi także ponieść odpowiedzialność za kradzieże, włamanie oraz wykroczenia drogowe.

Sprawa poszukiwawcza trafiła do policjantów z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie w styczniu 2009 roku. Od tego czasu kryminalni, współpracując z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji KGP i Interpolem, pracowali nad ustaleniem miejsca pobytu 25-latka. Efektem tej wspólnej pracy było zatrzymanie Jarosława N. 7 kwietnia br. na terenie Holandii. Z wiedzy policjantów wynika, że mieszkaniec Kętrzyna nadal dokonywał przestępstw, głównie narkotykowych.

18 lipca br. 25-latek został deportowany do kraju. Z lotniska w Warszawie trafił prosto do Aresztu Śledczego Warszawa Białołęka.

(KWP w Olsztynie/js)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.26 MB)

Powrót na górę strony