Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kielce: Podejrzany o zabójstwo na zlecenie zatrzymany

Obywatel Albanii poszukiwany europejskim nakazem zatrzymania za dokonanie zabójstwa na zlecenie został zatrzymany przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej. Do zabójstwa doszło w listopadzie 2002 r. we Francji. Z zebranych informacji wynikało, że podejrzany ukrywa się na terenie Europy Wschodniej, prawdopodobnie w Kielcach, gdzie mieszka jego żona.

W listopadzie 2002 roku we Francji, został zamordowany obywatel Albanii. Przyjechał do Francji, by odwiedzić syna odbywającego karę pozbawienia wolności. Policja francuska w toku prowadzonych czynności ustaliła, że padł on ofiarą rodzinnych nieporozumień, a samo zabójstwo było zlecone. Wytypowano podejrzanego, ustalono, że ukrywa się na terenie Europy Wschodniej, a najprawdopodobniej w Kielcach, gdzie mieszka jego żona.

23 stycznia 2006 roku policjanci z zespołu poszukiwań celowych Komendy Wojewódzkiej w Kielcach zatrzymali poszukiwanego 41 - letniego Albańczyka. Po dopełnieniu wszystkich procedur zostanie on przekazany francuskiemu Wymiarowi Sprawiedliwości. Za ten czyn grozi mu dożywotnia kara pozbawienia wolności.

  • Zatrzymanie
Powrót na górę strony