Policja kontra gwiazdy - piłkarskie Święto Policji

Zacięta walka, piłkarskie emocje, rywalizacja fair play - to wszystko działo się dzisiaj na stadionie sportowym DOSiR przy ulicy Kawęczyńskiej w Warszawie podczas meczu piłkarskiego pomiędzy reprezentacją Policji a kadrą gwiazd piłkarskich i ekranu. Kibice nie mogli czuć się zawiedzeni, gdyż w spotkaniu, które zakończyło się remisem 3:3, padło wiele świetnych strzałów.

Organizatorami imprezy pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji gen. insp. Andrzeja Matejuka byli m. in. Komenda Główna Policji, Centralne Biuro Śledcze KGP, Komenda Stołeczna Policji, Region CBŚ Stołecznej Grupy Wojewódzkiej IPA, DOSiR Praga Północ m.st. Warszawy.

Impreza rozpoczęła się od pokazu musztry paradnej w wykonaniu orkiestry reprezentacyjnej Komendy Stołecznej Policji. Następnie po imponującym pokazie tanecznym zespołu Bell ARTO Cheerleaders nastąpiło oficjalne przedstawienie gości i mikrofon przejęli komentatorzy - Dariusz Szpakowski i Sebastian Blaszkiewicz.

Honorowym trenerem drużyny Policji był Andrzej Strejlau - trener piłkarski i były selekcjoner reprezentacji Polski. W drużynie Policji pod kapitanatem Komendanta Głównego Policji gen.insp. Andrzeja Matejuka zagrali przedstawiciele komendy głównej Policji (CBŚ, BOA), stołecznej Policji i funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Trenerem reprezentacji gwiazd piłkarskich i gwiazd ekranu był wieloletni selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Engel. Na boisku na przeciw policjantów stanęli między innymi: Marek Włodarczyk, Dariusz Dziekanowski, Tomasz Kłos, Roman Kosecki i Grzegorz Wędzyński.

Przed pierwszym gwizdkiem wszyscy zebrani minutą ciszy uczcili pamięć ofiar zamachu do jakiego doszło w ostatnich dniach w Norwegii.

Mecz rozpoczęła reprezentacja gwiazd. Pierwsze 12 minut spotkania upłynęło z przewagą akcji Policji pod bramką przeciwnika. Jednak już w 13 minucie meczu padła pierwsza bramka, którą dla reprezentacji gwiazd zdobył Marek Włodarczyk. Następnie przyszedł czas na kontratak funkcjonariuszy, którzy próbowali przebić się przez obronę przeciwnika. Udało im się to w 19 minucie spotkania i piłkę w bramce gwiazd umieścił Piwowarek remisując tym samym 1:1. W przeciągu zaledwie trzech kolejnych minut nadeszła kolejna szansa dla funkcjonariuszy na podwyższenie swoich punktów, jednak bramkarz reprezentacji gwiazd odparł atak i obronił swoją bramkę. Zebranym na stadionie kibicom mógł spodobać się również atak przeprowadzony przez Macieja Karczyńskiego, rzecznika stołecznej Policji, jednak piłka trafiła w słupek.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 2:1 dla Policji - bramka padła w 37 minucie gry. Podkreślić należy fakt, że pierwsza połowa spotkania była bogata w zachowania fair play. – (…) i o to właśnie chodzi - jak stwierdził jeden z komentatorów sportowych.

W czasie, gdy zawodnicy przygotowywali się do drugiej połowy meczu na murawę ponownie wszedł zespół taneczny Bell ARTO Cheerleaders oraz odbyły się konkursy dla dzieci z nagrodami.

Druga połowa meczu obfitowała w wiele sytuacji podbramkowych, które wzmagały emocje kibiców, jednak bardziej ofensywnie grała reprezentacja gwiazd, często atakując bramkę przeciwników. Skończyło się to golem w 7 minucie, którego strzelił Klimczak. W 30 minucie drugiej połowy padł kolejny strzał i tym samym wynik zmienił się na 3:2 dla gwiazd. W odpowiedzi na tę akcję reprezentacja Policji wiele razy podchodziła do ataku. Wreszcie pod koniec spotkania udało jej się wyrównać i padła kolejna, trzecia bramka. Ostatecznie więc mecz zakończył się remisem 3:3.

Po piłkarskich zmaganiach nadszedł czas na wręczenie pucharów i medali.