Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Świętego Krzysztofa z policjantami ruchu drogowego

Data publikacji 25.07.2011

W dniu 25 lipca przypada dzień Świętego Krzysztofa - patrona kierowców. To kolejna okazja, aby dotrzeć kierowców i przybliżyć im problematykę bezpieczeństwa na drogach. Codziennie na drogach naszego kraju, jak i też województwa kujawsko-pomorskiego dochodzi do wielu zdarzeń drogowych. Te najbardziej tragiczne w skutkach niosą za sobą ofiary śmiertelne.

Przyczyny tych zdarzeń drogowych są różne, m.in.: przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu, przejazd przez skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Jednym z głównych zadań Policji jest czuwanie nad bezpieczeństwem, w tym szeroko rozumianym bezpieczeństwie na drogach. Aby w pełni zrealizować to zadanie, nie tylko należy stosować wobec naruszających przepisy prawa środki ujęte w przepisach prawa wykroczeń, czy kodeksie karnym. Dużą rolę odgrywa profilaktyka, polegająca, na dotarciu do świadomości kierowców.

Dzisiaj na terenie województwa kujawsko-pomorskiego prowadzone są działania profilaktyczne, w trakcie których kierowcom pojazdów zostaną krótko przedstawione główne przyczyny zdarzeń drogowych oraz skutki prawne, na jakie narażeni są sprawcy kolizji i wypadków drogowych. Zasygnalizowane również zostaną konsekwencje, związane z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości. W działaniach uczestniczą policjanci ruchu drogowego komend miejskich i powiatowych oraz kapelan wojskowy ks. por. Ireneusz Biruś.

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów prawa o ruchu drogowym, życząc „tyle samo powrotów do domu, co wyjazdów”.

(KWP w Bydgoszczy/js)
 

Powrót na górę strony