Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wzięli udział w dniu dawcy szpiku

Data publikacji 26.07.2011

Ponad 600 osób zarejestrowało się w niedzielę w akcji zorganizowanej przez Fundację DKMS i Allianz pod nazwą Dzień Dawcy Szpiku dla Mariusza i innych. Tradycyjnie już w takich przedsięwzięciach udział biorą policjanci z Gdyni, którzy oprócz zarejestrowania się w Bazie Dawców Komórek Macierzystych, zaprezentowali policyjne motocykle, quada i radiowóz.

W niedzielę w godzinach 11:00 - 18:00 na Skwerze Kościuszki odbył się Dzień Dawcy Szpiku dla Mariusza i innych, zorganizowany przez Fundację DKMS i Allianz. Wśród wolontariuszy znaleźli się również i gdyńscy policjanci, którzy tradycyjnie wspierają takie przedsięwzięcia. Podczas trwania akcji w Bazie Dawców Komórek Macierzystych w Polsce zarejestrowano kolejnych 600 osób. Wśród osób, które chciały pomóc znaleźli się mieszkańcy Gdyni i turyści, którzy, dzięki wspaniałej pogodzie, licznie odwiedzili Skwer Kościuszki. Do pomocy przyłączyli się także policjanci w czasie swojej niedzielnej służby ale wśród rejestrujących dało się też zauważyć funkcjonariuszy po służbie, a także dorosłe dzieci pomorskich policjantów.

Najmłodsi, którzy razem z rodzicami przyszli wesprzeć potrzebujących, mogli zapoznać się ze sprzętem policyjnym. Policyjny radiowóz, quad, motory marki Honda oraz sprzęt jakim dysponuje Straż Graniczna cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Dodatkową atrakcją dla darczyńców była lekcja Tai-Chi oraz pokaz walki rycerzy.

Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.

(KWP w Gdańsku/js)
 

Powrót na górę strony