Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Portret pamięciowy sprawcy rozboju

Data publikacji 28.07.2011

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KWP we Wrocławiu poszukują sprawcy 4 napadów, do których doszło w placówkach bankowych w woj. dolnośląskim. Na podstawie nagrań z monitoringu oraz relacji świadków policyjni specjaliści przygotowali portret pamięciowy sprawcy. Osoby, które rozpoznają przedstawionego na portrecie pamięciowym mężczyznę lub posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KWP we Wrocławiu pod nr tel.: 71-340-34-03, tel. alarmowy 997 lub 112.

Rysopis poszukiwanego: mężczyzna w wieku ok. 30-35 lat, mający ok. 180-185 cm wzrostu, dobrze zbudowany z lekką nadwagą , o charakterystycznym lekko wystającym brzuchu oraz z tzw. drugą brodą. Podczas wypowiadania poleceń charakterystycznie układa usta w tzw. kaczy dziób, mówi przez zęby bez żadnych naleciałości językowych.

Podczas zdarzeń sprawca ubrany był w ciemne spodenki tzw. rybaczki, bawełniane koszulki w rożnych kolorach, przeważnie typu POLO, na nogach miał sandały, na głowie czapkę bejsbolówkę w ciemnym kolorze bez znaków firmowych. Sporadycznie zakładał okulary przeciwsłoneczne, a na rękę zegarek na bransolecie w kolorze srebrnym.

Osoby, które rozpoznają przedstawionego na portrecie pamięciowym mężczyznę, lub posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod telefonem 71-340-34-03, tel. alarmowy 997 lub 112.

W podobnej sprawie funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o napad na salon gier. Do zdarzenia doszło 25 lipca br. Sprawca uderzył niebezpiecznym narzędziem pracownicę salonu gier, a następnie po zastraszeniu jej zabrał znajdujące się w lokalu pieniądze. Mężczyźnie przedstawiono zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia za co grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Zatrzymany trafił na dwa miesiące do aresztu.

(KWP we Wrocławiu / mw)


 

Powrót na górę strony