Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzież i nielegalne posiadanie broni

Data publikacji 28.07.2011

Policjanci zatrzymali 62-letniego Andrzeja K. Mężczyzna ukradł broń palną, broń hukową, około 160 sztuk amunicji i pozwolenie na broń swojemu synowi. 62-latek trafił do policyjnego aresztu i już usłyszał zarzuty za kradzież i nielegalne posiadanie broni. Andrzej K. został objęty policyjnym dozorem. Za czyn ten grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Ursynowa zostali poinformowani, że w jednym z mieszkań miała miejsce kradzież broni palnej, broni hukowej, ok. 160 sztuk amunicji oraz pozwolenia na broń. Z relacji zgłaszającego wynikało, że prawdopodobnie jego ojciec dokonał kradzieży. Mundurowi ustalili, że sprawca może przebywać na ternie Starachowic. Policjanci wiedzieli również jakim pojazdem porusza się mężczyzna. O całym zajściu poinformowali funkcjonariuszy z komendy w Starachowicach, którzy już następnego dnia zatrzymali 62-letniego Andrzeja K. Następnie zatrzymany trafił do komisariatu na Ursynowie.

Policjanci odzyskali skradzioną broń, amunicję oraz pozwolenie na posiadanie broni. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Andrzej K. usłyszał prokuratorskie zarzuty za kradzież i nielegalne posiadanie amunicji oraz broni. Został również objęty policyjnym dozorem. Za czyn ten grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony