Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o zabójstwo sprzed 12 lat

Data publikacji 29.07.2011

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o zabójstwo, do którego doszło w 1999 roku w Górzycy. Niespełna 18-letni wówczas mężczyzna wdał się w sprzeczkę z 47-letnim mieszkańcem Dębna. Efektem kłótni było brutalne pobicie starszego mężczyzny, w wyniku którego zmarł. Zatrzymanemu grozi dożywotnie więzienie.

Prowadzone przez kilka miesięcy postępowanie nie doprowadziło do zatrzymania sprawcy i zostało umorzone. Podjęli je na nowo w 2009 roku policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Gorzowie Wlkp. Ponownie zaczęli sprawdzać wcześniejsze ustalenia i przesłuchiwać świadków.

Wynikiem wspólnej pracy z Prokuraturą było ustalenie miejsca ukrycia istotnych dowodów przestępstwa. Przedmioty te znaleziono w nieczynnej od lat studni. Aby je wydostać, trzeba było przekopać się przez kilkumetrową warstwę gruzu, błota i śmieci, którymi była zasypana studnia.

Na podstawie zgromadzonych dowodów udało się wytypować domniemanego sprawcę zabójstwa. Został on zatrzymany w woj. pomorskim, około 300 km od miejsca zbrodni.

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu mężczyźnie. Został on oskarżony o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony