Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili mężczyzn i zdemolowali dom

Data publikacji 29.07.2011

Pomiędzy wypoczywającymi na działkach sąsiadami doszło do sprzeczki. Jeden z nich poprosił o "interwencję" swoich znajomych. Po pewnym czasie na jedną z działek wtargnęli czterej zamaskowani mężczyźni i pobili przebywające tam osoby. W tej sprawie policjanci z Grodziska Mazowieckiego i stołecznego wydziału zwalczającego przestępczość wśród pseudokibiców zatrzymali czterech napastników i 47-latka, który podżegał do tego przestępstwa.

Do zdarzenia doszło w nocy na ogródkach działkowych w gminie Żabia Wola. Między odpoczywającymi tego dnia sąsiadami doszło do sprzeczki. Po krótkiej wymianie zdań 47-letni Andrzej K. zadzwonił do swoich znajomych z prośbą o „interwencję”.

W krótkim czasie na jedną z działek wtargnęło czterech mężczyzn w kominiarkach ubranych w bluzy jednego z warszawskich klubów piłkarskich. Pseudokibice tego klubu dotkliwe pobili dwóch młodych mężczyzn wskazanych przez Andrzeja K., zdemolowali dom, zniszczyli jego wyposażenie, po czym odjechali pozostawiając swoje ofiary.

Policjanci prowadzący tę sprawę zatrzymali wszystkich podejrzanych. Tomasz Ż., Krzysztof P., Dawid T. i Rafał Z. są mieszkańcami Warszawy, usłyszeli już zarzut pobicia oraz wtargnięcia do cudzego domu, za co grozi im do 3 lat więzienia.

47-letni Andrzej K. usłyszał natomiast zarzut podżegania do przestępstwa i gróźb karalnych, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

(KSP/js)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.64 MB)

Powrót na górę strony