Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za zgwałcenie ze szczególnym okrucieństwem

Data publikacji 29.07.2011

Gdyby nie Policja prawdopodobnie już bym nie żyła - to słowa uwolnionej przez północnopraskich policjantów kobiety, która została uprowadzona, uwięziona, pokaleczona i wielokrotnie zgwałcona. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dopuścili się tych przestępstw. Obaj usłyszeli zarzuty zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem i pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem.

27 lipca o godzinie 8.30 policjantów z Pragi Północ zelektryzowała informacja o przetrzymywanej kobiecie. Podczas krótkiej rozmowy telefonicznej z pokrzywdzoną operator stołecznego stanowiska kierowania zdołał ustalić, że znajduje się ona w jednym z mieszkań na Pradze Północ, prawdopodobnie na piątym piętrze. Kobieta powiedziała, że wyrzuciła na podwórko żółtą poduszkę - to miał być znak dla policjantów. Dodała, że jest ranna.

Policjanci wchodzili na każde podwórko, po jednej i po drugiej stronie jednej z północnopraskich ulic. Znajdując na jednym z nich żółtą poduszkę, pukali do wszystkich mieszkań, których okna wychodziły na podwórko. Na czwartym piętrze drzwi do jednego z mieszkań otworzył im starszy mężczyzna. Policjanci widząc za jego plecami rozebraną kobietę, która na ich widok zaczęła wzywać pomocy, szybko weszli do środka.

Kobieta była poraniona nożem i posiniaczona. Karetka pogotowia zabrała ją do szpitala. Policjanci i prokuratura wstępnie ustalili, że została uprowadzona, gdy dzień wcześniej szła ulicą i siłą zaciągnięta do mieszkania. Dwóch mężczyzn przez kilkanaście godzin poiło ją alkoholem, biło, cięło nożem i wielokrotnie gwałciło.

Policjanci z Pragi Północ zatrzymali do sprawy dwóch mężczyzn, których opisała pokrzywdzona. Czynności z ich udziałem przeprowadzone przez policję i prokuratora potwierdziły wstępne ustalenia. 57 – letniemu Ryszardowi L. i 38 – letniemu Sławomirowi Z., którego kilka miesięcy temu zatrzymali północnoprascy kryminalni do równie ciężkiej sprawy kryminalnej („Zmasakrowali ciało 18 – letniej kobiety”), usłyszeli zarzuty zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem oraz pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem.

W chwili zatrzymania 57 – letni Ryszard L. i 38 – letni Sławomir Z. mieli po blisko trzy promile alkoholu w organizmie.

Północnopraska prokuratura skierowała do sądu wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanych tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Może im grozić kara od pięciu miesięcy do 15 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.76 MB)

Powrót na górę strony