Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przed złodziejem ostrzegli ich mailem

Data publikacji 29.07.2011

Podjechał na stację i zaczął tankować auto. W międzyczasie pracownicy stacji poinformowali policję, że o tym, że mężczyzna ten może próbować ukraść paliwo. Rozpoznali go, bo wcześniej dostali ostrzegawczego maila z innej stacji. Policjanci z Leśnicy zatrzymali mężczyznę, przyznał się on do 7 takich kradzieży.

W środę w godzinach przedpołudniowych policjanci z Leśnicy zostali poinformowani przez obsługę tamtejszej stacji paliw o usiłowaniu kradzieży ponad 200 litrów oleju napędowego.
Jak się okazało, pracownicy stacji rozpoznali samochód mężczyzny. Było to możliwe ponieważ wcześniej otrzymali oni maila z innej stacji, gdzie doszło do podobnej kradzieży.
Na miejsce przyjechali policjanci, wylegitymowali mężczyznę, który tankował paliwo do kanistrów schowanych w bagażniku. Złodziejem okazał się 27-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Funkcjonariusze szybko ustalili, że jeździ on samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzenia, a tablice rejestracyjne umieszczone na samochodzie są kradzione. 27-latek na terenie Opolszczyzny w czerwcu i lipcu tego roku dokonał w ten sposób co najmniej siedmiu kradzieży paliw na kwotę 10 000 złotych.

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty siedmiu kradzieży i usiłowania kradzieży a także nie zastosowania się do wyroku sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. 27-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Dziś na wniosek Policji i Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Opolskich mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące przez strzelecki sąd. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu/js)
 

Powrót na górę strony