Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna plantacja konopi indyjskich

Data publikacji 30.07.2011

Makowscy kryminalni zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich i zatrzymali jej 54-letniego właściciela. Funkcjonariusze zabezpieczyli 160 krzaków konopi indyjskich, które miały wysokość od 50 do 250 cm, oraz ponad kilogram suszu roślinnego.

Nad sprawą nielegalnej plantacji konopi indyjskich na terenie Makowa Mazowieckiego kryminalni pracowali od dłuższego czasu. Policjanci ustalili, że znajduje się ona na terenie ogródków działkowych. Do ustalenia został tylko właściciel uprawy. Kiedy na działce pojawił się mężczyzna, funkcjonariusze zatrzymali go - jak sie okazało, był to 54-letni mieszkańca Makowa Mazowieckiego. Następnie funkcjonariusze przystąpili do likwidacji uprawy.

Zabezpieczono ponad 160 krzaków konopi indyjskich, które miały wysokość od 50 cm do 250 cm. Następnie podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego mężczyzny, policjanci zabezpieczyli kolejne narkotyki, tym razem prawie 1,2 kg suszu roślinnego.

Mężczyzna przyznał się, że uprawiał konopie, i został zatrzymany w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu.

Za nielegalną uprawę grozi mu kara od 3 do 8 lat więzienia.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony