Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań: Likwidacja dziupli samochodowo-alkoholowej

Funkcjonariusze sekcji kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zlikwidowali kolejną dziuplę samochodową. Okazało się, że była to też dziupla alkoholowa.

Detektywi z sekcji kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu od dłuższego czasu obserwowali dom w podpoznańskich Komornikach. Podejrzewali, że może tam się znajdować dziupla samochodowa. Wczoraj po południu policjanci specjalnej grupy operacyjnej wkroczyli na teren posesji. Znaleźli tam częściowo zdemontowany samochód marki Peugeot Partner, skradziony dzień wcześniej w Luboniu, dokumenty od auta marki Mercedes Vito skradzionego na terenie Gorzowa oraz szereg części samochodowych pochodzących najprawdopodobniej również z kradzieży. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn (27 i 23 lat), podejrzewanych o kradzież samochodu oraz sprzedaż części pochodzących z przestępstwa.

W trakcie przeszukania garażu w jednym z kanałów i ukrytej skrytce funkcjonariusze znaleźli 3200 litrów alkoholu w plastikowych pojemnikach, etykiety oraz naklejki akcyzowe. Alkohol był rozlewany do butelek i rozprowadzany prawdopodobnie w sklepach detalicznych. Zatrzymano 49 - letniego właściciela posesji podejrzewanego o nielegalne przechowywanie i rozlewanie wyrobów spirytusowych. Za to przestępstwo grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności. Według wyliczeń celników Skarb Państwa mógł stracić na procederze fałszowania alkoholu i sprzedaży bez akcyzy ok. 150 tyś zł.

W ubiegłym roku policjanci zlikwidowani kilka nielegalnych rozlewni alkoholu. W czasie jednej z akcji funkcjonariusze z Komisariatu Poznań Wilda znaleźli w mieszkaniu podejrzanego 450 l. nielegalnego spirytusu.

  • likwidacja dziupli
Powrót na górę strony