Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny instruktor technik interwencji z brązowym pasem Israeli Krav - Maga

Data publikacji 02.08.2011

Krav – Maga to system walki wręcz i samoobrony, który w naszym kraju zdobywa coraz większą popularność. Swoich zwolenników posiada także w szeregach garnizonu zachodniopomorskiej Policji. Co więcej, możemy pochwalić się jednym z najlepszych instruktorów Israeli Krav – Maga Association w Polsce. Do tego grona zaliczyć należy nadkom. Grzegorza Krawczyka z KWP w Szczecinie, który zakończył właśnie szkolenie w Izraelu i wrócił do kraju z brązowym pasem tej federacji.

Nadkom. Grzegorz Krawczyk pełni służbę w Policji od siedemnastu lat. Od ponad trzynastu, zajmuje się szkoleniem policjantów z zakresu technik i taktyki interwencji policyjnych. Systemem Krav – Maga zainteresował się na początku swojej pracy szkoleniowej, podczas poszukiwań skutecznej i jednocześnie prostej metody samoobrony i obezwładniania napastnika. Krav-Maga bardzo szybko stała się jego życiową pasją. Aby dobrze poznać system, a później doskonalić zdobyte umiejętności, brał udział w licznych szkoleniach w kraju, a także w Izraelu – kolebce Krav – Maga. Dzięki temu w ciągu kilku lat dołączył do grona polskiej kadry instruktorskiej IKMA.

Pasja nadkom. Grzegorza Krawczyka doskonale współgra z jego zawodowymi obowiązkami. Jako instruktor technik i taktyki interwencji wykorzystuje bowiem elementy systemu Israeli Krav – Maga podczas zajęć z policjantami. Organizuje także warsztaty szkoleniowe, które specjalnie dla funkcjonariuszy zachodniopomorskiej Policji prowadzi szef wyszkolenia IKMA w Polsce - kpt. Krzysztof Sawicki.

Z ostatniego, lipcowego, szkolenia w Izraelu nadkom. Grzegorz Krawczyk wrócił z brązowym pasem federacji Israeli Krav – Maga Association. Takim osiągnięciem pochwalić mogą się tylko cztery osoby w naszym kraju i tylko sześć na świecie (poza Izraelem).

Już wkrótce, po krótkich wakacjach, nadkom. Grzegorz Krawczyk rozpocznie kolejny sezon treningowy.

Jesteśmy przekonani, że czarny pas to tylko kwestia czasu!

(KWP w Szczecinie / mw)
 

Powrót na górę strony