Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze gustowali w golfach

Data publikacji 08.08.2011

Ponad 30 samochodów okradli dwaj młodzi krośnianie, zatrzymani przez policjantów. Większość okradzionych aut to volkswageny golfy. Mężczyźni kradli przede wszystkim radioodtwarzacze. Wpadli po tym, jak jeden z pokrzywdzonych rozpoznał w ich aucie skradzione mu niedawno lampy.

Policja została powiadomiona o dwóch mężczyznach poruszających się volkswagenem golfem przez właściciela skradzionych lamp. Poszkodowany pojechał za włamywczami i wskazał funkcjonariuszom miejsce, gdzie zaparkowali pojazd.

Policjanci zastali samochód i obydwu mężczyzn przy ul. Zręcińskiej w Krośnie. Sprawcami okazali się dwaj krośnianie w wieku 19 i 21 lat. Ustalono, że w samochodzie zamontowane są nie tylko skradzione lampy, ale również kierownica i radioodtwarzacz, dlatego golf trafił na policyjny parking, a obaj włamywacze do aresztu.

Podejrzani przyznali się do 31 włamań i kradzieży. Szczególnie upodobali oni sobie parkujące na terenie Krosna volkswageny. Okradli aż 29 aut tej marki, w tym 19 golfów. Łupem złodziei padały nie tylko radioodtwarzacze, głośniki i wzmacniacze, ale także kierunkowskazy, lampy, paliwo i drobne elementy wyposażenia. Mężczyźni ukradli również 4 kompletne koła z aluminiowymi felgami, przystosowane do volkswagena golfa. Szacunkowa wysokość wyrządzonych przez nich szkód sięga 20 tys. zł. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.

Za kradzieże z włamaniem podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Do chwili rozprawy obaj pozostaną pod dozorem Policji.

(KWP Rzeszów/ pz)
 

Powrót na górę strony