Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Szybkośc zabija!!!" - film z przesłaniem

Data publikacji 10.08.2011

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Zespołu Prasowego mazowieckiej komendy wraz z aktorami serialu „Ojciec Mateusz” przygotowali film prewencyjny, który ma przekonać motocyklistów do bezpieczniejszej jazdy, a kierowcom pojazdów przypomnieć, że prowadzący jednoślad jest pełnoprawnym użytkownikiem drogi.

Działania prewencyjne podejmowane przez mazowiecką policję, promujące bezpieczne zachowania, wpierali już sportowcy: Jerzy Dudek, Krzysztof Hołowczyc, Leszek Kuzaj oraz aktorzy Piotr Adamczyk, Marcin Dorociński i Tomasz Karolak.

Tym razem policjanci z mazowieckiej komendy poprosili o pomoc aktorów z jednego z najbardziej popularnych seriali emitowanego obecnie na antenie polskich stacji telewizyjnych, czyli „Ojca Mateusza”. Chyba nie ma osoby, która nie widziałaby, jak działają aspirant Nocul i starszy sierżant Gibalski, czyli Michał Piela i Rafał Cieszyński. Realizację filmu wsparły Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego z Warszawy i Radomia. W filmie będzie można także zobaczyć Ryszarda Augustyna, wielokrotnego mistrza rajdów endura, a także kaskaderów z grupy „FX Driver” pod kierownictwem Michała Pernacha i Macieja Kubicy, których wyczyny można było oglądać w produkcjach Stevena Spielberga i innych znanych serialach. W produkcji mazowieckich policjantów wystąpili też radomscy strażacy.

Realizacja filmu ma dwa cele: przekonać motocyklistów do bezpieczniejszej jazdy, a kierowcom pojazdów przypomnieć, że prowadzący jednoślad jest pełnoprawnym użytkownikiem drogi.

 

Film "Szybkośc zabija!!!"


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik "Szybkośc zabija!!!" (format flv - rozmiar 1.66 MB)

 

Opinia o motocyklistach często kształtowana jest, niestety, poprzez rozlegający się na ulicach ryk silników gwałtownie przyspieszających „ścigaczy”, czy też widok pędzących z prędkością błyskawicy „szaleńców” w czarnych skórach. W naszym myśleniu od dawna pokutuje wizerunek „motocyklisty – dawcy organów”, a dosiadający swoich stalowych maszyn postrzegani są jako osoby niosące zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Oczywiście, nie brakuje wśród kierujących jednośladami takich, którzy lubią brawurę i przesadne ryzyko. Takich osób nie brakuje także wśród kierowców samochodów osobowych i ciężarowych.

Film opracowany przez mazowieckich policjantów ma być emitowany od września na antenach ogólnopolskich stacji telewizyjnych.

(KWP w Radomiu / mw)
 

Powrót na górę strony