Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mazowiecka policja dostępna w „komórce”

Data publikacji 10.08.2011

Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu wraz ze studentami Politechniki Radomskiej opracowała nowe narzędzie do przekazywanie informacji. Jest to specjalna aplikacja do tabletów i telefonów komórkowych z systemem operacyjnym android.

Ciągle pojawiają się nowe sposoby docierania z informacjami. Tego wymaga szybo rozwijający się cyfrowy świat. Coraz więcej osób ma przy sobie telefon komórkowy czy tablet chcąc być na bieżąco z informacją. Do przekazywania informacji nie wystarczy już nawet sms. Wiele osób jest stale on-line, mając włączone smartfony, a w nich komunikatory internetowe. Naprzeciwko temu zapotrzebowaniu wychodzi Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu.

Aby móc korzystać ze specjalnej aplikacji „mazowiecka policja” wystarczy ze strony internetowej KWP pobrać i zainstalować na swoim telefonie komórkowym bezpłatny widżet. Od tego momentu każda osoba, bez potrzeby żmudnego szukania w Internecie, szybko i łatwo otrzyma informacje przygotowywane przez Zespół Prasowy KWP, w tym aktualności, porady prewencyjne, fotoprzestrogi oraz aktualną bazę numerów telefonów.

Aplikacja na telefony komórkowe z systemem android została opracowane przez Rafała Jeżaka z Zespołu Prasowego KWP wraz z Maciejem Sobczyńskim, Karolem Żakiem i Pawłem Grądzkim – studentami Politechniki Radomskiej.

Mazowiecka komenda dociera z informacjami na różne sposoby. Komendę Wojewódzką Policji zs. w Radomiu można znaleźć na Facebook-u, YouTube’ie, Twitterze, Blipie, Skype’ie oraz serwisie About.Me. Za pośrednictwem stron internetowych www.kwp.radom.pl oraz http://bip.mazowiecka.policja.gov.pl/ można znaleźć najnowsze informacje, wakacyjne porady, informacje o przetargach i miejscach pracy w Garnizonie Mazowieckiem, a także ciekawe filmy i zdjęcia.

(KWP w Radomiu / mk)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja