Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant nagrodzony za obywatelską postawę

Data publikacji 12.08.2011

Dzisiaj w Komendzie Stołecznej Policji I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji mł. insp. dr Robert Bałdys spotkał się z jednym z policjantów garnizonu stołecznego i nagrodził go za wzorową postawę. Dziękując nie krył swojego uznania dla odwagi, determinacji i profesjonalnie przeprowadzonej interwencji.

W liście gratulacyjnym, który otrzymał policjant Komendant podziękował za pełną poświęcenia obywatelską postawę. Zwracając się do niego następującymi słowami:
„Nie bacząc na niebezpieczeństwo podjął Pan zdecydowaną akcję przeciwko mężczyźnie, który przy użyciu broni próbował dokonać rozboju – dzięki Panu tylko próbował.
Gratuluję Panu wyjątkowego zaangażowania, profesjonalizmu w działaniu, a w szczególności godnej podziwu odwagi, która powinna stanowić wzór dla wszystkich Policjantów.
Postawa, którą Pan zaprezentował stanowi powód do dumy dla całego Stołecznego Garnizonu”.

Przypomnijmy w nocy 22 lipca około 3.40 przy ul. Hołdu Pruskiego w Świnoujściu dwóch przechodniów zostało napadniętych przez 28-latka. Napastnik niespodziewanie wyciągnął przedmiot, który wyglądał jak pistolet. Skierował go w kierunku jednego z przechodniów i zażądał wydania pieniędzy i telefonu komórkowego.

Zaatakowany mężczyzna okazał się być policjantem z Warszawy, który wolny czas spędzał w rodzinnym mieście. Zachował on zimną krew, skutecznie odebrał, jak się okazało wiatrówkę i obezwładnił sprawcę.

Sebastian L. trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna odpowie za rozbój. 28-latkowi grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mk)
 

Powrót na górę strony