Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA wpadł w Holandii

Data publikacji 13.08.2011

36 letni mieszkaniec Lublina poszukiwany na podstawie listu gończego i europejskiego nakazu aresztowania został zatrzymany w Holandii. Arkadiusz B. odpowie za przestępstwa popełnione w przeszłości. Na swoim koncie ma m.in. udział w grupie przestępczej o charakterze zbrojnym mającej na celu popełnianie rozbojów, wymuszeń rozbójniczych, pobić i innych przestępstw. Zatrzymanie przestępcy było możliwe dzięki informacjom i współpracy policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie, funkcjonariuszy CBŚ, Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP oraz oficera łącznikowego w Holandii.

Arkadiusz B. poszukiwany był od grudnia 2007 roku na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Apelacyjną w Lublinie Wydział V ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji. W czerwcu 2009 roku za 36-latkiem wydany został Europejski Nakaz Aresztowania.

Mieszkaniec Lublina poszukiwany był za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, która miała na celu popełnianie rozbojów, wymuszeń rozbójniczych, pobić oraz innych przestępstw. Grupa działa w Lublinie oraz na terenie innych miejscowości w kraju. Mężczyzna odpowie za przestępstwa, które popełnił w latach 1997 -1999.

Poszukiwania za przestępcą prowadzili policjanci z Zespołu Poszukiwań Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. Operacyjni ściśle współpracowali z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji i funkcjonariuszami CBŚ. Ze zdobytych informacji wynikało, że 36-latek ukrywa się na terenie Holandii. Policjanci nawiązali także współpracę z oficerem łącznikowym.

W czwartek Arkadiusz B. został zatrzymany. 36-latek miał przy sobie dokumenty wystawione na nazwisko innej osoby. Mężczyzna przebywa jeszcze na terenie Holandii. Wkrótce zostanie przewieziony do kraju, gdzie stanie przed wymiarem sprawiedliwości i odpowie za przestępstwa popełnione przed laty.

 

(Źródło:KWP w Lublinie/pb)

Powrót na górę strony