Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za nielegalne posiadanie broni i materiałów wybuchowych

Data publikacji 16.08.2011

Dwa razy w tygodniu musi stawiać się w komendzie w Pruszkowie Henryk R., który został zatrzymany w związku z posiadaniem bez zezwolenia broni palnej i ostrej amunicji oraz materiałów wybuchowych. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Policjanci z wydziału prewencji pruszkowskiej komendy otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej. Pijany mężczyzna był agresywny zarówno wobec żony jak i syna. Ten drugi, aby utrudnić ojcu demolowanie mieszkania siedział na 49-latku do przyjazdu policjantów.

Podejrzanym był Henryk R., karany wcześniej w związku z posiadaniem broni. W związku z tym funkcjonariusze zdecydowali się przeszukać posesję. Intuicja ich nie zawiodła. W kuchni operacyjni znaleźli pistolet z amunicją, a w piwnicy 200-gramową laskę materiału wybuchowego oraz inne substancje, które pirotechnicy uznali za niebezpieczne. Wszystkie materiały po oględzinach zostały zneutralizowane.

Sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury i policjantów o tymczasowe aresztowanie i zastosował wobec Henryka R. policyjny dozór.

(KSP/ pz)

Powrót na górę strony