Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KSP: Grupa Bajbusa rozbita

Dziewięciu mężczyzn, którzy napadali na hurtownie odzieżowe w Warszawie i okolicach zostało zatrzymanych przez policjantów z Komendy Stołecznej. Grupa "Bajbusa", do której należeli zatrzymani to odłam grupy mokotowskiej. Mężczyźni mają na swoim koncie także przestępstwa drogowe, których dokonywali posługując się policyjnymi mundurami.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Realizacyjnego oraz komend rejonowych i powiatowych, przeprowadzili szeroko zakrojone działania. Tym razem akcja miała na celu rozbicie grupy przestępczej tzw. "Bajbusa". Był to odłam grupy mokotowskiej, zajmującej się napadami na hurtownie odzieżowe w Warszawie i na terenie powiatu wołomińskiego. To nie jedyne przestępstwa, jakie mieli na swoim koncie. Posługując się policyjnymi mundurami, dokonywali przestępstw drogowych na tzw. policjanta.

Pierwsze sygnały o ich działalności dotarły do funkcjonariuszy w czerwcu zeszłego roku. Policjanci pracowali nad tą sprawą ponad pół roku. Ich trud się opłacił. Ciężka praca operacyjna, ustalanie wszelkich nawet najmniejszych drobiazgów w tej sprawie przyniosło oczekiwane efekty.

Policjanci zaraz po odprawie, podzieleni na kilka grup, rozpoczęli działania. Parę minut przed 6 rano byli gotowi do akcji. Teraz na wcześniej ustalony sygnał zapukali do kilku mieszkań w Warszawie i okolicy. Nie wszystkie drzwi zostały otworzone od razu. W kilku przypadkach policjanci użyli granatów hukowych. Jeden z zatrzymywanych przestępców, to człowiek znający sztuki walki. Jego umiejętności jednak szybko legły w gruzach. Nie zdążył nawet wypowiedzieć słowa, kiedy policjanci wyprowadzali go z mieszkania. W grupie dziewięciu zatrzymanych osób, znalazł się także ich przywódca, 34 letni Krzysztof M. Boss, na co dzień groźny przestępca, w chwili zatrzymania nie stawiał żadnego oporu. Funkcjonariusze w trakcie przeszukiwań mieszkań i domów, w których ukrywali się przestępcy, odnaleźli pistolet Walter i pełen magazynek ostrej amunicji. Zabezpieczono 6 luksusowych samochodów, w tym dwa auta, które brały udział w napadach. Trzech z pośród zatrzymanych, decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Pozostali już niebawem staną przed obliczem sprawiedliwości.

  • Grupa Bajbusa rozbita
Powrót na górę strony