Kradł kable sejsmiczne - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł kable sejsmiczne

Data publikacji 17.08.2011

Policjanci z Siedlec zatrzymali 41-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego do poszukiwania gazu łupkowego. Wartość odzyskanego przez policjantów mienia przekracza kwotę kilkudziesięciu tysięcy dolarów. Wobec sprawcy zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.

Dyżurny siedleckiej komendy został powiadomiony o tym, że z lasu niedaleko Opola Starego nieznany sprawca skradł specjalistyczny sprzęt wykorzystywany przez warszawską firmę do poszukiwania gazu łupkowego. Wartość skradzionego mienia oszacowano na ponad 78 tysięcy dolarów. Łupem złodzieja padły m.in. telemetryczne kable sejsmiczne oraz akumulatory zasilające aparaturę do poszukiwania gazu łupkowego.

Funkcjonariusze grupy dochodzeniowo-śledczej zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Na podstawie zebranego materiału dowodowego wytypowali także sprawcę przestępstwa, którym okazał się 41-letni mieszkaniec Opola Starego. Na terenie posesji podejrzanego policjanci odnaleźli całe skradzione mienie.

Mężczyzna został osadzony do wyjaśnienia w policyjnym areszcie, a następnie doprowadzony do prokuratury. Po przesłuchaniu zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.

(KWP w Radomiu/ pz)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja